EKARTE, Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında Dikkat Çekti


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) bu yıl 16'ncısını düzenlediği Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında EKARTE, yarışların yine gözbebeği oldu.  

Elektromobil (batarya beslemeli elektrikli araç) kategorisi ve hidromobil (hidrojen enerjili elektrikli araç) kategorisinde toplamda 100 takımın başvurduğu ve 45 takımın yarışlara katılarak, 25 takımın pistlerde yer aldığı yarışta EKARTE görsel tasarım  dolayısıyla yarışlarda ilgi gördü. EKARTE'yi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, yarışlar öncesi ziyaret ederek görevlilerden bilgiler aldı.  

EKARTE’nin yarışlarda yaşadığı teknik problem nedeniyle derece elde edemediğini ama yarışta dikkatleri üzerine topladığını ifade eden OKÜ IARES Kulübü danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir, “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) bu yıl 16'ncısını düzenlediği Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katılmanızı sağlayan başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk olmak üzere Osmaniye Valiliği, OKÜ ENERMER ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.