Üniversitemiz Rektörüne Osmaniye Araştırmaları 1 Kitabı Takdim Edildi


Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ü makamında ziyaret etti. 

 

“Osmaniye Araştırmaları 1” kitabının editörlüğünü Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi  Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer ve Dr. Huriye Emen yaparken çalışmalar Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyelerinin katkılarıyla hazırlandı.

 

Ziyarette Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer “Osmaniye Araştırmaları 1” kitabını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e takdim etti.  


 Stratejik ve jeopolitik konumu ile Çukurova Bölgesi'nin en müstesna şehirlerinden birisi olan Osmaniye’yi anlatan kitabın takdim kısmını Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk kaleme aldı. Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, “Çoğunluğu Üniversitemiz bilim insanları tarafından kaleme alınmış bu eser, şehrin muhtelif zamanlarına, farklı disiplinlerin çalışma sahasına giren konuları siz değerli okuyucuların hizmetine sunmaktadır. Kahvenizi yudumlarken tarihsel ve kültürel bir yolculuğa çıkacağınız bu eserdeki çalışmalardan her biri, diğer çalışmaları farklı yönleriyle tamamlayarak bir nevi Osmaniye şehir tarihini teşkil etmiş, bu şehirde doğmuş, yaşamış, kendisini buraya ait hisseden, şehrin kültürüne ve tarihine ilgi duyan dostlara ithaf olmuştur.” dedi. 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, ziyaret dolayısıyla Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer’e teşekkür etti ve “Osmaniye Araştırmaları 1”  kitabıyla ilgili olarak başarılar diledi.