Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisin'den Öğrencilere Tavsiyeler


Rektörümüzle Sosyal Medya Tecrübe Paylaşımları kapsamında, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ün konuğu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, İnsan Kaynağı Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı Birim Müdürü Dr. Savaş Ceylan oldu.

 

 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “2018 yılı Aralık ayı içerisinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, tüm üniversitelerimizde kariyer merkezlerinin kurulmasından söz etmesinden sonra, birçok üniversitede kariyer merkezleri kurulmaya başlandı. Bu bağlamda, Üniversitemiz Rektörlüğü bünyesinde de 16 Ekim 2019 tarihinde Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuş ve faaliyetlerine etkin bir şekilde devam etmektedir.” dedi. 


Söyleşiye katılan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, İnsan Kaynağı Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı Birim Müdürü Dr. Savaş Ceylan, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi projelerinden, ofisin üniversite öğrencilerine tavsiyeleri ve öğrencilerin projelerdeki yeri, uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmada daha verimli olabilmek için tavsiyelerinin yanı sıra kamuda veya özelde çalışma hayatının nasıl şekillendiği hakkında bilgiler verdi. 


Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin (CBİKO) projelerinde üniversite öğrencilerinin yeri, öğrencilere tavsiyeleri, Kamuda veya özelde çalışma hayatı nasıl şekilleniyor?, Uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmada daha verimli olabilmek için yapılması gerekenler, hakkında bilgilerin paylaşıldığı canlı yayında  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, İnsan Kaynakları Ofisi, İnsan Kaynağı Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı Birim Müdürü Dr. Savaş Ceylan adına bir adet fidanın Karacaoğlan Yerleşkesinde doğayla buluşturulduğu ve fidanın konumunu belirten QR kodlu sertifikanın da e-posta adresine gönderildi belirtildi. 

 

Söyleşi sonunda konuğu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, İnsan Kaynağı Eğitim ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı Birim Müdürü Dr. Savaş Ceylan’a teşekkür eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Martin Kone’in “Bir insanın elindeki en büyük güç; seçebilme gücüdür.” ifadesinde de belirtiği gibi en büyük gücünüz olan seçim yapabilme gücünüzü doğru kullanmanız gerekmektedir. Bizlerde bugün sizlerin kariyer hedeflerine destek sağlayabilecek güzel bilgiler verdik. Bizleri dinlediğiniz için teşekkür ederiz.  Evde kalın, sağlıklı kalın ve bizi takip etmeye devam edin.” dedi.