Sanat Dünyasından, Hüseyin Avni Danyal ile Canlı Söyleşi Programı Gerçekleştirildi


Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk; Sanat Yönetmeni, Tiyatro, Sinema ve Dizi Film Oyuncusu Hüseyin Avni Danyal ile Keyifli bir Söyleşi gerçekleştirdi .  15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde gerçekleştirilen söyleşide konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Sanat eserleri ve sanatsal faaliyetler, toplumların duygu ve düşünce dünyalarını yansıtırken, içinde yaşanılan dönemin de izlerini taşır. " dedi. 


Üniversitenizin size verdiği ile yetinmeyin. Tırnaklarınızı kazıyarak daha fazlasını almaya çalışın. Çünkü Üniversitelerin görevi bunu size vermektir. 


Söyleşide hepimizi ve her kesimi yakından etkileyen Koranavirüs salgınının, Sanat dünyasına, sanatsal faaliyetlere ve ortaya çıkacak sanat eserlerinin işleneceği konulara, etkilerinin neler olduğu ile neler olacağı konuları konuşuldu. 


Canlı yayında özel soruyu da Hüseyin Avni Danyal sordu ve soruyu doğru cevaplayan takipçi adına bir fidan dikilerek kişinin e-posta adresine fidanın yerini gösteren QR kodlu sertifikanın da gönderileceği  ifade edildi. 

 

Söyleşinin sonunda Sevgili öğrencilerimiz ve değerli takipçilerimiz; içinden geçtiğimiz bu zor zamanlarda; zamanınızın çoğunu kendinizi geliştirmeye ve keyifli vakit geçirmeye ayırarak, bu sürecin psikolojik etkilerini en aza indirebilir, hatta bu günleri fırsata dönüştüre bilirsiniz. Uzun süredir, bizim sizler için yaptığımız gibi. Bugün “Sanat hayata Sığar” diyoruz. “Birbirimize mesafeli, sanata yakın olalım” Bizleri dinlediğiniz için teşekkür ederiz. Evde kalın, sağlıklı kalın ve bizi takip etmeye devam edin,  diye konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Üniversitemiz tarafından başlatılan ve yoğun ilgi ile devam eden fidan kampanyamız bulunmaktadır. Bugün bu güzel ve verimli geçen söyleşimize, konuk olduğunuz için teşekkür eder, adınıza bir adet fidanı doğayla buluşturduğumuzu belirtmek isterim. Ayrıca Fidan Sertifikanızı ve fidanınızın konumunu görebileceğiniz QR kodunun da e-posta adresinize gönderildiğini de buradan söylemek isterim.” dedi.