Atatürk'ün Sevdiği Türkü ve Şarkılar 15 Temmuz Şehitler Amfisi'nde Canlı Yayında Seslendirildi


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Sosyal Medya Tecrübe Paylaşımları kapsamında Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde düzenlediği İnstagram canlı yayınına Anadolu Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Araştırma Görevlisi aynı zamanda Solist Dilara Aytekin’i aldı.
 
 Mübarek Ramazan Ayı’nın bereketli geçmesini ve bin geceden daha hayırlı Kadir Gecesi’nin, hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak haberini üzülerek öğrendiğimiz, şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi. 
 
Canlı Yayında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Ulusumuzun var olma mücadelesinde, hem savaş, hem de siyasi mecralarda en önde yer alan, Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküleri seslendiren Araştırma Görevlisi ve Solist Dilara Aytekin’e teşekkür ederek adına bir adet fidanı doğayla buluşturduğunu belirterek, Fidan Sertifikasının ve fidanın konumunu gösteren QR kodunun da e-posta adresine gönderildiğini söyledi. 
 
Araştırma Görevlisi ve Solist Dilara Aytekin canlı yayında takipçilerimize “Sabahın seherinde”, “Bülbülüm altın kafeste”,  “Nazende sevgilim” eserlerini seslendirdi. 
 
Aytekin tarafından Atatürk’ün sevdiği eserlerin seslendirilmesi duygu dolu anların yaşanmasına neden olurken canlı konser programının bitiminde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Bizler, zamanınızı en kaliteli şekilde geçirebilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. İçinden geçtiğimiz bu zor zamanlarda, uzun süre motivasyonunuzu yüksek tutacak bir zaman geçirdiğinizi düşünüyorum. Bugünde “Sanat hayata Sığar” diyoruz. “Birbirimize mesafeli, sanata yakın olalım” Biazleri dinlediğiniz için teşekkür ederiz. Evde kalın, sağlıklı kalın ve bizi takip etmeye devam edin.” dedi.