Üniversitemizden İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı


Üniversitemiz Tarih Topluluğu tarafından 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde “İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 99. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı” düzenlendi.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Doç. Dr. Müjdat Avcı, Sosyal Bilimler Enstitü Müdür Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ergün Kara, Osmaniye Meslek Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Halil Özdemir, Tarih Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer ve Doç. Dr. Ebru Güher, Dr. Öğretim Üyesi Aysel Erdoğan,  Osmaniye Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Bülbül, Üniversitemiz akademik personeli ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı.

 

Üniversitemiz Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Şenay Atam, İstiklal Marşı’nın Mehmet Akif Ersoy tarafından nasıl kaleme alındığını ve meclis tarafından nasıl kabul edildiğini anlattı.

 

Programın sonunda Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Şenay Atam’a günün anısına çiçeği ve Teşekkür Belgesi’ni Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu takdim etti.