Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açılış Töreni'ne Katıldı


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Cumhurbaşkanlığının daveti üzerine ‘Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ Açılış Töreni'ne katıldı.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ‘Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’  açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Millet Kütüphanemiz tam bir külliye olarak hizmet verecek. Burayı, sadece kitap raflarının dizili olduğu bir mekân değil, aynı zamanda ilim erbabını buluşturan bir ilim merkezi ve bir kültür merkezi olarak tasavvur ettik. Kitap kültürü etrafında çalışmaların icra edileceği, ilim meclislerinin toplanacağı bir mekân olarak inşa ettik” dedi.

Açılışı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen ‘Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde 134 farklı dilde kitap, 100 farklı ülkeden kitap bulunuyor. Kütüphane içindeki, tarihteki 16 Türk devletini temsilen 16 sütunun bulunduğu Cihannüma Salonu'nda ise tüm ülkelerden getirilen kitaplar yer alıyor.

Kütüphaneden faydalanmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, e-Devlet üzerinden üye olarak yeni kimlik kartlarıyla kütüphaneye giriş yapabilecek