Üniversitemiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği Protokolü


Üniversitemiz ile Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İşbirliği protokolü Üniversitemiz Senato Salonu’nda imzalandı.

Bu protokol ile Milli Eğitim Bakanlığı ile Üniversitemiz işbirliği neticesinde MEB’e bağlı Bilim ve Sanat Merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğini artırmak ve eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda söz konusu Üniversitemizin imkân ve deneyimlerinden yararlanmasını sağlıyor. Ayrıca Türkiye’nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere okul ve kurumların yönetici, öğrenci ile öğretmenlerin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak üzere çalışmalar yürütülecek.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan işbirliği protokolü ile OKÜ’nün imkânlarını ve deneyimlerini, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler noktasında özel yetenekli öğrencilere aktarmak ve ülkenin gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz.” diye konuştu.

İşbirliği protokolünü Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, İl Milli Eğitim Müdürü adına ise İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak imzaladı.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç da Senato Salonunda hazır bulundu.