Üniversitemizde Akademik Teşvik ve Biniş Giydirme Töreni Düzenlendi


Üniversitemiz 2017-2018 yıllarında bilimsel araştırma ve uluslararası yayınlarla Üniversitemize katkı sağlayan ve akademik kariyerlerinde yükselme gösteren akademisyenlerimiz için ''Akademik Teşvik - Yükselme Ödül Töreni'' düzenlendi.
Üniversitemiz Sosyal Tesislerinde düzenlenen Akademik Teşvik Töreni'ne Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ile birlikte OKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Fakülte Dekanları, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Öğretim Üyeleri ve aileleri katıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, ” Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna ulaşmasına katkı sağlayacak ve bu üstlendiği sorumluluğu layıkıyla yerine getirecektir. Bu bağlamda, gençlerimizin milli ve yerli fikriyatından, tarihlerinden, kültürlerinden, medeniyetlerinden uzak durmadan; almış oldukları bilgiler sayesinde geleceğimizi inşaa edeceklerine inancım tamdır. Gençlerimizin bu şekilde yetiştirilmesinde en büyük pay çok değerli akademisyenlerimiz olan sizlere aittir ve bu vesile ile siz değerli akademisyenlerimize, mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor ve yıllardır yürütmekte olduğunuz akademik ve idari görevlerinizde başarılar diliyorum. Ayrıca hepimizin ayrı ayrı bireysel gayret ve özverili çalışmaları ile yetişen gençlerimizin, gelecekte de çok önemli görevler üstlenmesine vesile olacağınıza yürekten inanıyorum. " ifadelerini kullandı.
Türk, ” Akademisyenlerimizin kendilerini sürekli geliştirmeleri ve hızla değişen dünyaya ayak uydurmaları için; 2018 yılı için; yurtdışı 59 görevlendirme ve yurtiçinde ise 365 görevlendirme yapılmış, bu kapsamda BAP destekleri ile yaklaşık 525 bin TL, İdari Mali İşler Başkanlığı olarak 325 bin TL ve Kütüphane olarak 1 milyon TL harcanmıştır. Bunun yanında düzenlediğimiz veya ortak olduğumuz ulusal ve uluslararası kongrelerle de bu faaliyetlere destek olunmuştur.” dedi.  
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Hâlihazır da yürütmekte olduğumuz akademik ve idari işlerin devamlılığını sağlamak için gerekli hassasiyet gösterilerek yeni akademik ve idari personel sayımızı öncelikle acil ihtiyaç olan alanları dikkate alarak çalışmalara başladık. Bunun sonucu olarak şu an siz değerli öğretim üyeleri ile bir aradayız. 25 Haziran 2019 tarihi itibari ile akademik personel sayımız 29 Profesör Dr., 27 Doçent Dr. ve 128 Dr. Öğr. Üyesi olmak üzere Toplam 469 olmuştur. Şu anda müracaatı bitmiş ve OKÜ ailesine katılma yazışmaları devam eden Öğretim Üyelerimiz aramıza katıldığında akademik kadromuz daha da güçlenecektir. ” dedi.
Konuşmanın ardından yayın yapan akademisyenlere ve ilk defa Web of Science’de taranan akademik çalışmaları ile katkıda bulunan idari personel ile Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine Teşekkür Belgeleri takdim edilirken törenin son bölümünde ise geride bırakılan akademik yıl içerisinde akademik aşama yapan ve Üniversitemize yeni katılan Öğretim Üyeleri için düzenlenen biniş giydirme töreni yapıldı.