OKÜ ENERMER Tanıtım Faaliyetlerini Sürdürüyor28-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen,  Enerji ve Enerji Verimliliği konusunda Türkiye'nin en büyük ve en önemli etkinliklerinden biri olan Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nın (ICCI 2019) 25. ’ sine Üniversitemiz Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi de (ENERMER) stand açarak katıldı. 
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın da katıldığı ve üç gün süren fuar sırasında ENERMER standının büyük ilgi gördüğünü söyleyen ENERMER Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan, standı ziyaret eden ziyaretçilere merkezin faaliyetleri hakkında bilgiler verildiğini aktardı. Hürdoğan “Türkiye’de yapılan önemli organizasyonlardan biri olan ICCI 2019, Merkezin ve Üniversitemizin tanıtımının yapılması anlamında çok verimli geçmiştir. Tanıtım çalışmalarına ilerleyen süreçte de devam edilecektir” dedi.
ENERMER, ayrıca Üniversitemizin ve merkezin tanıtım faaliyetleri kapsamında, 25-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Alanya’da gerçekleştirilen ve ENERMER’in ana sponsorları arasında yer aldığı 4. Uluslararası Akdeniz Bilim ve Mühendislik Kongresi (IMSEC 2019)’ne de katıldı.
Üç gün süren konferans sırasında standı ziyaret eden akademisyen ve özel sektör temsilcilerine merkezin faaliyetleri hakkında bilgiler verilmiştir. Konferans kapsamında yapılan sunumlar ile OKÜ’de enerji konusunda şu ana kadar gerçekleştirilen tüm faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler aktarılmış ve OKÜ’nün enerji konusunda bölgede çok önemli bir konumda olduğunu vurgulandı.