Üniversitemiz Bölge Üniversitelerini Ağırladı


Üniversitemiz ev sahipliğinde, bölge üniversitelerinin Öğrenci İşleri Daire Başkanları ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Yetkililerinin katılımıyla Takım Çalışması, Azami Süreyi dolduran öğrencilere tanınan sınav hakları ve Uluslararası öğrenciler başlıklı toplantı düzenledi.

Üniversitemiz Rektörlük Büyük Salonda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıya Çukurova Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Harran Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Tarsus Üniversitesi yetkilileri katıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantının devamında Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk tarafından Takım Çalışması ile ilgili sunum Üniversitemiz Senato Toplantı Salonunda yapıldı.  

Toplantı, Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Susran Erkan Eroğlu’nun Uluslararası Öğrenciler başlığında sunumu ve ardından “Azami Süreyi Dolduran Öğrencilere Tanınacak Sınav Hakları” konulu karşılıklı soru cevap bölümü ile devam edilip ardından Osmaniye Turu-Kent Müzesi ile Karacaoğlan yerleşkesinin gezilmesi ile sona erdi.