Üniversitemize SODES'e Akademisyen ve Atölye Desteği Kapsamında Plaket Verildi


Osmaniye Valiliği koordinasyonunda yürütülen, sözleşmeleri 2017 yılında imzalanan ve Ocak 2019 itibariyle tamamlanan SODES (Sosyal Destek Programı) Projelerinin kapanış töreni Cebelibereket Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkan Vekili Abdullah Bukan, Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Vali Yardımcısı Metin Esen, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, Düziçi Kaymakamı Mutlu Almalı, Hasanbeyli Kaymakamı Mehmet Fatih Kılıç, Toprakkale Kaymakamı Ali Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, projelerin koordinatörleri ve kursiyerleri katıldı. Vali Ömer Faruk Coşkun ilk olarak SODES proje stantlarını gezerek, projeler hakkında bilgi aldı ve kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerleri tebrik eden Vali Coşkun, başarılarının devamını diledi.

 

Projelerin tanıtımlarının yapıldığı sinevizyon gösterimi ile başlayan törenin devamında Osmaniye Valiliği SODES Projeleri Ofis Koordinatörü Veysi Oruk tarafından projeler hakkında detaylı bir sunum yapıldı.

 

Programın devamında Osmaniye Down Sendromlular İzcilik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yürütülen “Engelsiz Bir Osmaniye” projesi kursiyerleri tarafından folklor gösterisi sergilendi. Daha sonra Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan “Sanat Perdesi SODES’le Açılıyor” projesi kursiyerleri gitar ve keman dinletisi sundular.

 

Tören, projelere destek sağlayan ve katkıda bulunanlara plaket takdim edilmesi ile devam etti. Projelere akademisyen ve atölye desteği sunan Üniversitemiz adına Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç’a plaketi Osmaniye Zihinsel Engellilere Destek Derneği’nce yürütülen “Osmaniye Kaynaştırma Projesi” kursiyeri Umut Aktürk tarafından; Projelere göstermiş olduğu hassasiyet ve özveri nedeniyle SODES’ten sorumlu Vali Yardımcısı Metin Esen’e plaketi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Umudunu Sporla Taşımak” Projesi kursiyeri Süleyman Küçük tarafından; Projelere sağlanmış olan eşfinansman desteği ve kurumsal destek nedeniyle İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık’a plaketi Fotoğraf Sanatçıları Derneği tarafından yürütülen “Çocuk Gözünden Osmaniye” projesi kursiyeri Canbey Gök tarafından; sertifikalı mesleki kursların açılmasında sağlanan destek ve özveri açısından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak’a plaketi İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Haydi Gençler Geleceğe-3” projesi kursiyeri Gamze Kıraç tarafından; Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile sertifikalı kursların açılmasında sağlanan destek ve projelere yapılan ortaklıklar nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik’e plaketi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Geleceğimize Sahip Çıkalım” Projesi kursiyeri Melisa Yalman tarafından; SODES projesinin Valiliğe devredilmesi aşamasında personel ve kişisel destekleri nedeniyle İl Planlama Müdürü Mehmet Mart’a plaketi Osmaniye Belediyesi tarafından yürütülen “Mutlu İzci Çocuklar” Projesi kursiyeri Şükrü Şahin tarafından verildi.

 

Programın devamında en iyi proje, en başarılı proje koordinatörü, en iyi proje yürütücüsü, tanıtımı en iyi yapılan proje, en iyi hedef kitle ve proje özel ödülü kategorilerinde ödüller verildi. “En İyi Proje Yürütücüsü” ödülü kategorisinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce yürütülen “SODES’li Budamacılar İşbaşında” Projesi ile İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam’a ödülü Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç tarafından takdim edildi.

 

SODES Proje kapanış töreni Kadirli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Osmaniye Zihinsel Engellilere Destek Derneği kursiyerleri tarafından seslendirilen final şarkısı ile sona erdi.