Üniversitemizden Yeni Erasmus+ Anlaşmaları


Avrupa’nın seçkin üniversiteleriyle Erasmus + kapsamında ikili anlaşmalara imza atan Üniversitemiz bu anlaşmalara yenilerini eklemeye devam ediyor. 

Erasmus+ kapsamında yapılan görüşmeler neticesinde Üniversitemiz personeli ile öğrencilerinin faaliyetten eşit oranda yaralanması amacıyla son dönemde Polonya’dan üç Üniversite, Romanya, Letonya ve Ukrayna’dan birer Üniversite ile ikili işbirliği anlaşması imzalandı.

Bu kapsamda İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü için Romanya - Ovidius University of Constanta, İşletme bölümü için Polonya- Alcide Gasperi University of Euroregional Economy, Arkeoloji bölümü için Polonya- Wroclaw University ile Letonya- Latvia University of Life and Sciences, Polonya- Gdansk University of Technology, Ukrayna-  Lviv Polytechnic National University üniversiteleri ile anlaşma sağlandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Erasmus+ ikili anlaşmalarının yapılması ile OKÜ’nün daha da güçlendiğini belirterek ilerleyen zamanda da bu anlaşmalara yenilerinin de ekleneceğini ifade etti.