Üniversitemiz Rektörü 'Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı'na Katıldı


Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, TOBB ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yönetim kurulları tarafından Adana'da bir otelde düzenlenen "Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’na katıldı.

Adana'daki ‘Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı’na TOBB Başkanı ve TBB Başkanının yanı sıra Adana, Mersin, Gaziantep, Hatay, Osmaniye ve Kilis'in oda ve borsa başkanları ile üst düzey banka yöneticileri katıldı.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile TBB Başkanı Hüseyin Aydın başkanlığında, reel sektör ve finans sektöründen üst düzey temsilcilerin katıldığı basına kapalı toplantıda, uluslararası piyasalarda ve Türkiye ekonomisinde yaşanan son gelişmeler, para ve sermaye piyasalarındaki son durumla öneri ve beklentileri değerlendirildi.

Reel sektör ile finans sektörünün el ele verdiğini belirten TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, "Bu tarihimizde bir ilk. İlk defa finans sektörü ile reel sektör birlikte 'Ne yapabiliriz?' diye çalışıyoruz. Bu kapsamda, şuna inanıyoruz ki hepimiz Türkiye için varız. Birbirimizle ayrılmaz bir bütünüz. Biz varsak finans sektörü var, finans sektörü varsa biz varız. Bu tekerlek bu tümsekte kalmaz, bu tümseği aşacağız. İnişinin de daha hızlı olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.