Kızılay Öğrenci Kulübü'nden Genç Kızılay ve Türk Kızılay'da Kariyer Başlıklı Konferans


Üniversitemiz kulüplerinden Kızılay Öğrenci Kulübü Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Amfisi’nde ‘Genç Kızılay ve Türk Kızılay’da Kariyer’ başlıklı konferans düzenledi.
‘Genç Kızılay ve Türk Kızılay’da Kariyer’ başlıklı konferansta konuşmacı olarak Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç ve Türk Kızılay Osmaniye Şube Başkanı İsmet İpek yer aldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ‘Genç Kızılay ve Türk Kızılay’da Kariyer’ başlıklı konferansa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun’un eşi Sevilay Coşkun, İİBF Dekanı Prof. Dr. Selim Coşkun, Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç ve Türk Kızılay Osmaniye Şube Başkanı İsmet İpek, Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Türk Kızılay’ı Kadirli Şube Başkanı Zafer Biçer, Tosyalı Holding İnsan Kaynakları Müdürü Adem Gül ile çok sayıda Üniversitemiz idari personeli ile öğrenci katıldı. 
Açılış konuşmalarından önce OKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü’nün faaliyetleri ile ilgili video gösterimi yapılırken konferansın açılış konuşmasını OKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü Başkanı İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Berkan Baysal yaptı.
Berkan Baysal, “Kızılay gençleri olarak dünyanın her bölgesinde ayrım gözetmeksizin yardımlaşmayı, dayanışmayı ve paylaşmayı gelecek nesillere aktaran 150 yaşındaki bu büyük merhamet çınarının gölgesinde yedi temel ilke etrafında birleşiyoruz. Gönüllere kazandırdığımız tecrübenin büyük bir hayat tecrübesine dönüşerek ömür boyu süreceğine tüm kalbimizle inanıyoruz.” dedi.
Kızılay sadece Türkiye’nin, İslam coğrafyasının değil tüm insanlığın bir değeridir. Kızılay, şefkat ve merhamet duygularımızın teşkilatlanmış halidir diyerek sözlerine başlayan Türk Kızılay Osmaniye Şube Başkanı İsmet İpek, Kızılay’ın Osmaniye’deki kuruluş tarihinden bahsederek geçmişten günümüze kadar yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. 
Daha sonra sahneye çıkan Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç, Türk Kızılay Gençlik yapılanması hakkında sunum gerçekleştirirken konferansa katılan Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise Kızılay’ın içerisinde tehlikeli ama bulaşıcı bir yük taşıyor o da iyilik. Genç yüreklere iyilikleri bulaştırarak ilerlemesini sürdürecek diye konuştu. 
Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ise konferansta Türkiye’de Kızılaycılık ve Türk Kızılay’ında Kariyer başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Yaşlanmak istemiyorsanız Kızılaycı olun. Kızılay bir iyilik hareketi ve bu gücümüzü tarihimizden dinimizden alıyoruz diyerek sözlerine başlayan Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, “Kızılay çok büyük bir aile, Türkiye’de bir numara Dünyada ise ilk 5’e girmiş bir yardım kuruluşudur.” diye konuştu. Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Birçok Üniversitede öğrenci sayılarının 40 bin civarında olmasına rağmen 2 bin kan toplanırken öğrenci sayısı 8 bin civarında olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nden 2 bin, 3 bin civarında kan toplanması çok büyük bir başarıdır. Hepinizi tebrik ediyor alkışlıyorum.” dedi. 
Konferansın sonunda OKÜ Kızılay Öğrenci Kulübü Başkanı İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Berkan Baysal’a plaketi Türk Kızılay Osmaniye Şube Başkanı İsmet İpek, Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç’a plaketi Türk Kızılay’ı Kadirli Şube Başkanı Zafer Biçer, Tosyalı Holding İnsan Kaynakları Müdürü Adem Gül’e plaketi Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e ise plaketi Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can takdim etti.
Ödül töreni sonunda konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Üniversitemiz adına nadide bir an yaşadık. Üniversitem adına çok mutluyum. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Öğrencilik yıllarımda bir kulüp kurmuştum. O kulüp benim hayatımda birçok şeyi değiştirdi. Daha sonra dernek kurdum ve bu dernekle topluma hizmet çerçevesinde farklı arkadaşlarımızla birleştik. Gönüllülük ve iyilik hareketi gerçekten bulaşıcı. Daha önce bulunduğum Üniversitede kurduğum dernek sayesinde çok daha fazla katkı sağlayarak ayrıldım. Bu muhteşem bir duygu. Ülkemizin her birinize ihtiyacı var” diyerek konuşmasını tamamladı. 
Konferansın sonunda İİBF fuaye alanında konuklar onuruna kokteyl verildi. 
Daha sonra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Genç Kızılay Genel Başkanı Emre Koç ve Türk Kızılay Osmaniye Şube Başkanı İsmet İpek, Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Türk Kızılay’ı Kadirli Şube Başkanı Zafer Biçer, Tosyalı Holding İnsan Kaynakları Müdürü Adem Gül ve diğer konukları Üniversitemiz Rektörlük makamında ağırladı. 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e Rektörlük makamında Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can tarafından hediye takdim edildi.