Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Alpaslan Dayangaç Engelliler Platformu Toplantısına KatıldıEngelliler Konfederasyonu'nun öncülüğünde başlatılan Türkiye Engelliler Meclisi oluşturmak amacıyla 52 ilde başlatılan çalışmasının ilk toplantısı Osmaniye Engelliler Platformunun ev sahipliğinde Osmaniye Öğretmenevinde yapıldı. 

Düzenlenen toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç’ın yanı sıra Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Poyraz ve Engelliler Konfederasyonu Temsilcisi Filiz Erol, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ekrem Boran, Osmaniye Kent Konseyi Başkanı Hayrettin Aslan, Osmaniye Belediyesi İmar Müdürü Gökhan Ateş, İl Milli eğitim Ar-Ge sorumlusu Oğuz Acar, Kadirli Kaymakamlığı ve Kadirli Belediyesi Engelliler temsilciler ile Osmaniye Engelliler Platformuna bağlı engelli dernek başkanları katıldı. 

Osmaniye Engelliler Platformu Başkanı Haydar Aktürk'ün açış konuşmasını yaptığı toplantı Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Poyraz ve Engelliler Konfederasyonu Temsilcisi Filiz Erol'un konuşmaları ile devam etti. 

Osmaniye Engelli Dernekleri Başkanı Mimar Haydar Aktürk’ün koordinasyonunda gerçekleşen toplantıda Avrupa Birliği Engelli yaşamı destekleme biriminin projesi kapsamında bulunan Engelli Meclisi’nin oluşturmasının amaçlandığı ifade edildi. 

Toplantıda Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç Üniversite engellileri ile ilgili yapılan ve planlanan  faaliyetler ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, “Bir toplumun en önemli gelişmişlik göstergesi yüksek gelir seviyesi ile değil, o toplumdaki engelli, kadın, yaşlı ve çocuklara verilen değerlerdir. Bu kapsamda toplumumuzda bulunan engelli vatandaşlara engel çıkarmadan engelleri ortadan kaldırmak gerek ve biz Üniversite olarak farkındalık etkinlikleri ile de topluma hassasiyet kazandırmak görevinde olduğumuzun farkındayız.” dedi.