Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Korkut Ata Âşıklar Kervanı Misafirleri Üniversitemizde


Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu’nun organize ettiği Üniversitemizin ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin proje ortağı olduğu Türk Dünyası 3. Belgesel Film Festivali ve Korkut Ata Âşıklar Kervanı’nın birincisi için Türk Dünyasının farklı ülkelerinden Osmaniye’ye gelen misafirler Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ile Üniversitemiz Senato Salonunda bir araya geldi. 

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyon Başkanı Menderes Demir ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı’nın da katıldığı ziyarette Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Murat Türk, “Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu’nun organize ettiği Türk Dünyası Belgesel Film Festivali etkinlikleri içerisinde Osmaniye Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan 28 Ülke Ana, Türk Ana Belgesel Film Galası’nın ve bu yıl birincisi düzenlenecek olan Korkut Ata Âşıklar Kervanı’nın Osmaniye’de düzenlenmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek başarılar diledi.” 

Osmaniye ve ülkemiz adına en iyisini yapmaya çalışıyoruz diyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, ziyarette konuklarına Üniversite hakkında bilgiler verdi ve ziyaret sonunda Rektörlük binası önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.