Üniversitemiz Öğr. Gör. İsmail Dehri, Seniör Dünya Tenis Şampiyonasında Üçüncü Oldu


23-27 Temmuz 2018 tarihlerinde Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde yapılan Seniör Dünya Tenis Şampiyonasına Ülkemizi temsilen katılan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğr. Gör. İsmail Dehri şampiyonayı Dünya Üçüncüsü olarak tamamlayarak tarihi bir başarıya imza attı.

Daha önce Üniversitemiz tarafından iyileştirme çalışmaları yapılan toprak ve açık, kapalı tenis kortlarında çalışmalarını sürdürerek Avrupa ikincisi ve üçüncüsü olduğunu belirten Öğr. Gör. İsmail Dehri, 80 ülkenin en iyi sporcularının katıldığı bu Dünya Şampiyonasına önce OKÜ Tenis kortlarında çalışarak ve ardından Almanya'da hazırlanarak oradan Brezilya'ya şampiyon olabilmek için geçtiğini ancak yarı finalde Fransız rakibine 2-1 yenilerek turnuvayı Dünya üçüncüsü olarak tamamladığını söyledi. 

Dünya üçüncüsü olan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğr. Gör. İsmail Dehri, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ü makamında ziyaret etti. Dehri ziyarette Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e forma ve hediye takdim etti. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “OKÜ’nün yenilenen tenis kortları sayesinde çalışmalarını Üniversitemizde sürdüren Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğr. Gör. İsmail Dehri’nin başarıya ulaşmasının mutluluğunu ve gururunu OKÜ ailesi olarak yaşıyoruz.” dedi. 

Ağustos ayında İsviçre'de yine turnuvanın olduğunu şimdi ara vermeden o turnuvaya hazırlanacağını belirten Öğr. Gör. İsmail Dehri kendisine sağlanan tüm maddi ve manevi imkanlardan dolayı Devletimizin tüm yetkililerine teşekkür ediyorum dedi.