Üniversitemiz Sahne Oyunları Kulübü'nden Anlatmaya Gerek Yok Tiyatro Oyunu


Üniversitemiz Sahne Oyunları Kulübü, ilk tiyatro oyunları “Anlatmaya Gerek Yok”u Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde oynadı.

 

Üniversitemiz öğrencileri tarafından oluşturulan ekibin danışmanlığını Öğretim Görevlisi Celal Bıçakcı, Sahne Oyunları Kulübü’nün başkanlığını Ali Ertuğrul Kürkçü yaparken, tiyatro oyununun kostümlerini ve dekorunu Osmaniye Meslek Yüksekokulu Tekstil Programı ve Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri yaptı.

 

Tiyatro oyununda oyuncu olarak Ali Ertuğrul Kürkçü, Ceren Karatepe, Gülnaz Himyen, Gülşah Duman, Kenan Pekdiker, Oğuz Demir, Rıdvan Ceylan, Tuğba Çevirme, Tuğçe Acar bulunurken ışık ve seste Can Şanal ve sahnede Oğuzhan Erdoğan yer aldı.

 

Anlatmaya Gerek Yok tiyatro oyunu slayt gösterimiyle başlarken oyun öncesinde de kısa bir konuşma gerçekleştiren Sahne Oyunları Kulübü Başkanı Ali Ertuğrul Kürkçü, “Bugüne kadar kulübümüz olarak yaptığımız tüm etkinlikler manevi olarak büyük fedakârlık istedi. Bu fedakârlığı gösterebilecek öğrenci arkadaşlarımızı aramızda görmek istiyoruz. Anlatmaya Gerek Yok adlı tiyatro oyunumuz için arkadaşlarımız 4 ay boyunca çalıştı ve bugünkü ortamın kurulmasında büyük emekleri oldu. Anlatmaya Gerek Yok isimli tiyatro oyunumuz sahnede gerçekleştireceğimiz ilk oyunumuzdur.” dedi.

 

Sahne Oyunları Kulübü Başkanı Ali Ertuğrul Kürkçü’nün konuşmasının ardından Sahne Oyunları Kulübü oyuncuları tarafından hazırlanan “Anlatmaya Gerek Yok” tiyatro oyunu sahnelendi.