Üniversitemizde Girişimcilik ve Diriliş Başlıklı Konferans Düzenlendi


Üniversitemiz kulüplerinden Tarih Topluluğu, Birlik Vakfı Osmaniye Şubesi’nin destekleriyle Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde “Girişimcilik ve Diriliş” başlıklı konferans düzenledi.

 

Üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde düzenlenen konferans Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk, Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Eyüp Tel, FEF Tarih Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ebru Güher, Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi M. Fazıl Himmetoğlu, Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ümmügülsüm Candeğer,  Tarih Bölümü Arş. Gör. Emel Himmetoğlu ve Üniversitemiz öğrencileri katıldı.

 

Diriliş Ertuğrul Yapımcısı Dr. Kemal Tekden, “Diriliş’in yaptığı etki tüm Dünyada toplumları etkileyen bir alan oldu.  Bizler hayatımız boyunca aksiyonel olmak zorundayız. Çünkü bizler bundan çok çektik. Tarihten gelen bilgi ve tecrübeleri güne yansıttığımız zaman kültür oluşuyor. Bir milletin kültürü ne kadar yüksek ise o millet o kadar yüksek bir millettir. Değerlidir, ilkel olmaktan çıkmıştır. Tarihten alınan ilham ile bugünün değerlerini birleştirerek geleceğe dair ümitler, bilgiler ve hedefler koymakta ülkü birliğini oluşturuyor. Bunu da Diriliş Ertuğrul başardı. Bununla gurur duyuyorum.“ dedi. 

 

Konferansın sonunda Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk, Diriliş Ertuğrul Yapımcısı Dr. Kemal Tekden’e günün anısına çiçek takdim etti.