İİBF Günleri Kapsamında Teknoloji Neden? Niçin Nasıl? Başlıklı Program Düzenlendi


Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen İİBF Günleri kapsamında “Teknoloji Neden? Niçin? Nasıl?” başlıklı programımız İİBF Amfi 1’de yapıldı. 


Programa Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Çağatay Baz, Dr. Öğretim Üyesi Samet Evci, İİBF Dr. Öğretim Üyesi Ergün Kara, İİBF akademik personelleri, Genel Sekreter Yardımcısı Necati Gök, İç Denetçi Akın Yener, 2 Adam Yazılım ve Teknoloji kurucuları Osman Tekin ve Taha Cananer ile Üniversitemiz öğrencileri katıldı.


Üniversitemiz öğrencilerinin ilgi gösterdiği programda 2 Adam Yazılım ve Teknoloji kurucusu Osman Tekin, 2 Adam Yazılım ve Teknolojisi firmasının geçmişten günümüze neler yaptığı ile ilgili bilgiler aktarırken veri madenciliği ile ilgili şunları söyledi; “Önümüzdeki dönemlerde veri madenciliği yapmanız gerekecek. Bir bilgi akışı olacak ve bunlardan doğru sonuca ulaşıyor olmanız gerekecek. Günümüzde Facebook olmak üzere Türkiye’deki dijital medya da dâhil olmak üzere bizleri yönlendirebilecek. Buna da bireysel olarak önemler almamızı gerektirecek. “ 


Programın sonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Çağatay Baz, 2 Adam Yazılım ve Teknoloji kurucuları Osman Tekin ile Taha Cananer’e günün anısına Teşekkür Belgesi takdim etti.