Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda Öğrencilerle Bir Araya Geldi


Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlaması ve öğrencilerin yönetimle kaynaşması amacını taşıyan programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk katıldı. 

Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda düzenlenen programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ün yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk, Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nermin Bahşi, Kadirli Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sedat Gökfidan, Düziçi Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alaeddin Yörük, Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu idari, akademik personeli ve öğrencileri katıldı. 

Yüksekokul bahçesinde gerçekleşen programda ilk konuşmayı yapan Yrd. Doç. Dr. Nermin Bahşi, “Daha rahat bir ortamda öğrencilerimizle bir araya gelerek okula adaptasyonunuzu hızlandırmak ve sizlerle olan iletişimimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Üniversitemiz kampüsü dışında olmamız dolayısıyla sizler için bazı olanakların kısıtlılığından duyduğunuz rahatsızlıktan haberdar olduğumuzu bilmenizi isterim. Bizler şartlar el verdiği ölçüde sizlerin en iyi koşullarda akademik ve sosyal aktivitelere katılımınızı sağlama yönünde çaba harcıyoruz ve harcamaya da devam edeceğiz. Yüksekokulumuzda geçireceğiniz dört yılın sizlerin akademik ve sosyal yaşantınıza katkı sağlamasını ve hayata bakış açınızı değiştirmesini temenni ediyor ve sizlere başarılar diliyorum. Bugün ve her zaman olduğu gibi her anlamda yanımızda olan desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk’e teşekkür ediyorum.” dedi. 

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, “İmkânlarımız el verdiği sürece sizlerin yanında olmaya ve sizlere rahat bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz. Yeni bina konusunda çok ciddi bir çalışmamız var. Ama şu an mevcut imkânlar ölçüsünde sizlerden bizim isteğimiz okulunuza, hocalarınıza sahip çıkın. Siz ne kadar çok sahip çıkarsanız ve güzel şeyler etrafa yayarsanız alacağınız diploma da o kadar kaliteli olur.“ dedi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk, konuşmasının son bölümünde “OKÜ Rektörü olarak Üniversitemi en güzel noktalara taşımak istiyorum. Bunu tek başıma yapamam. Hocalarımızla, idari personelimizle ve siz değerli öğrencilerimizle yapabiliriz. O yüzden öğrencilerimizin her birinin desteği bizim için önemli. Üniversitenizi sosyal medyada arkadaşlarınız arasında anlatın, güzelliklerini paylaşın. Bu şekilde çok daha güzel işlere imza atabiliriz.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali İhsan Öztürk, öğrencilerin yanına giderek sorunları öğrencilerden dinledi ve onlarla sohbet etti.