İş Adamı Fuat Tosyalı'ya Fahri Doktora Unvanı'nın Verildiği Akademik Tören Üniversitemizde Yapıldı


Üniversitemizde İlk Defa Fahri Doktora Unvanı Verildi

Üniversitemiz tarafından ilk kez düzenlenen Fahri Doktora Unvanı Tören’ inde  iş adamı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’ ya Üniversitemiz Amfisinde geniş katılımla Fahri Doktora unvanı verildi.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’ya Fahri Doktora Unvanı takdiminin gerçekleştiği akademik törene başta Osmaniye Valisi Kerem Al, Çevre Ve Şehircilik eski Bakanı Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu, Hatay Milletvekili Orhan Kayasayar, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, MÜSİAD Genel Başkanı Naim Olpak, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Yılmaz, ulusal basından Vahap Munyar (Hürriyet), Osman Saffet Arolat (Dünya), Volkan Sarı (Bloomberg HT), Ufuk Korcan (Akşam), Çetin Kımız (Kımız&Kımız PR), Şeref Oğuz (Sabah), Mehmet Ali Ergün (Akşam), Tosyalı Holding Cezayir Yönetim Kurulu üyesi Alp Topcuoğlu, Tosyalı ailesinden Fuat Tosyalı’nın annesi Hacı Pervin Tosyalı, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erol Ayhan Tosyalı ve Şerif Tosyalı, Yasemin Tosyalı, Miraç Tosyalı,  kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ile sivil toplum örgütleri temsilcileri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli olmak üzere ulusal ve yerel basından çok sayıda davetli katıldı.

 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Fahri Doktora Töreninde yaptığı konuşmada Fuat Tosyalı’nın fark yaratarak insanların hayatına dokunan; gerek Türkiye’de, gerek yurt dışında gerekse Osmaniye’de yaptığı yatırım ve çalışmalardan dolayı takdir ve teşekkür etme adına Üniversitemiz Senatosu tarafından kendisine fahri doktora unvanı takdim edilmesine karar verildiğini belirtti.


Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk’ten sonra Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’yı yakından tanıyan Dokuzoğlu Demir Ticaret’ten Mehmet Ali Dokuzoğlu ve Dünya Gazetesi Yayın Müdürü Osman Saffet Arolat sahneye çıkarak, Fuat Tosyalı ile anılarını anlattı.

Osmaniye Valisi Kerem Al ise güzel bir coğrafyada yaşadıklarını ve bu coğrafyada yaşamanın da bir bedeli olduğunu dile getirerek, "Güçlü olmak zorundayız. Güçlü olmanın yolu kalkınmadan, istihdamdan geçer. Bunu sağlayacak aktörler artık devlet değil iş adamlarımızdır. Bu iş adamlarından birini bugün burada ödüllendiriyoruz. İltifat görmeyen marifet zayidir. Bu fahri doktora unvanıyla Fuat Beyin omuzlarına daha fazla sorumluluk yüklüyoruz. Ama bunun da altından kalkacağından hiç şüphem yok." diye konuştu.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ile ilgili sinevizyon gösteriminin ardından sahneye alkışlarla çıkan Fuat Tosyalı'ya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk tarafından cübbe giydirilerek, fahri doktora belgesi ve hediyeler takdim edildi.

İş adamı Fuat Tosyalı ise kendisi ve şirketi için ayrı bir yeri olan Osmaniye'de böyle bir unvanı almanın kendisine ayrı bir mutluluk verdiğini ifade ederek, "Güzel Osmaniye'mizin Üniversitesinin ilk kez verdiği fahri doktora şerefine layık görülmem beni ayrıca mutlu etti. Beni bu unvana layık gören herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın konuşmasını ardından Osmaniye Valisi Kerem Al, Tosyalı’ya çiçek takdim ederken katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinlik fuaye alanında Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi’nin sunduğu müzik dinletisi eşliğinde verilen kokteyl ile son buldu.